News

« wróć

Instytut Ubioru ASP - pokazy podczas Gali Finałowej TLOTY 2023

2023-09-26

Już 1 października Gala Finałowa The Look Of The Year 2023. Jakie pokazy nas czekają?

 

Tegoroczna Gala Finałowa odbywa się w niedzielę. Czeka nas wiele wyjątkowych pokazów. Twórcami dwóch z nich są absolwentki Instytutu Ubioru ASP - Angelika Sieńko i Anastasiya Zaretskaya.

 

Anastasiya Zaretskaya zaprojektowała męską kolekcję. Projektantkę zainspirował styl życia jej taty, który nie pasuje do współczesnego, przepełnionego technologią świata. Główny bohater jej kolekcji, Igor Zaretski nie nauczył się jeszcze obsługi komputera i smartfona. Mimo to jest absolutnym profesjonalistą w swoim fachu i zagorzałym pracoholikiem. Jego autentyczny styl życia jest ekologiczny i zrównoważony. Projektantka zagłębiła się w historię swojej rodziny i znalazła wiele ciekawych i ważnych dla niej historii. W kolekcji można zobaczyć motyw przeprowadzki jej bliskich do Argentyny i ich adaptacja do nowego środowiska i otoczenia.

 

Natomiast Angelika Sieńko to projektantka kolekcji zatytułowanej ,,Modern Gods’’, która obejmuje ubiory damskie, obuwie i akcesoria osadzone w ideach transhumanizmu. Temat łączy tradycyjne rozumienie tego ruchu z postrzeganiem człowieka jako Boga we współczesnej kulturze. Pomysł na podjęcie się tego tematu wyrósł na gruncie obserwacji przedstawicieli pokolenia Z, zainteresowania technologią, ewolucją człowieka i socjologią, a także fascynacji ludzkim ego, niezłomną wiarą w sukces gatunkowy i wizją dążenia do perfekcji.

 

Z takimi pokazami nie mamy wątpliwości, że ten wieczór będzie magiczny. 

 

Fotograf kolekcji męskiej: Mikołaj Marczuk

Model: Michał Klepacz

Fotograf kolekcji damskiej: Agnieszka Kossowska

Modelki: Julia Konopka, Melania Kosmala

Casting

Dołącz do nas >

Facebook

Dołącz do nas >

Instagram

Dołącz do nas >