News

« wróć

Dzień mody w Manufakturze

2023-10-17

14 października w łódzkiej Manufakturze odbyło się modowe wydarzenie, które przyciągnęło uwagę wielu osób. Na rotundzie został postawiony wybieg, na którym mogliśmy zobaczyć zwycięzców The Look Of The Year oraz innych…

 

Fashion Week to jedno z najważniejszych wydarzeń, które w ciągu roku odbywają się w Manufakturze. Czekało na niego wiele osób. Próby trwały od samego rana, a już o 12:00 rozpoczęły się pierwsze pokazy. Od tego czasu na scenie program był realizowany bez przerwy aż do 21:00.

 

Podczas pokazów zaprezentowanych zostało wiele marek, które znajdują się w Manufakturze. Wyjątkowe w wydarzeniu było to, że obserwatorzy w każdej chwili mogli wstać i wybrać się do sklepu po ubranie, które właśnie zobaczyli na modelu.

 

Tego dnia na wybiegu pojawili się zwycięzcy tegorocznej edycji – Aleksandra Łada oraz Iwo Faliszewski, Robert Kapica (zwycięzca światowego TLOTY 2016), Kacper Szczypka (zwycięzca TLOTY Poland 2021), Kasia Trela i Fabian Kosiński (zwycięzcy TLOTY Poland 2022), a także inni uczestnicy konkursu The Look Of The Year. Ramię w ramię szły z nimi laureatki konkursu Kwiat Dojrzałości – projektu, którego inicjatorem jest Hotel Arche Krakowska. Musimy zaznaczyć, że poradziły sobie rewelacyjnie!

 

W pierwszym pokazie modele mieli wyjątkowych partnerów – psiaki z OTOZ Animals, które poszukują domu. Zwierzaki poradziły sobie jak zawodowcy i mamy nadzieję, że po tym dniu znalazły kochających właścicieli.

 

Laureaci The Look Of The Year nie wzięli udziału tylko w dwóch pokazach – mody dziecięcej oraz specjalnym pokazie kobiet ze Stowarzyszenia Amazonki, które podczas wydarzenia miały obok sceny własne stoisko. Przez cały dzień szerzyły wiedzę na temat profilaktyki raka piersi m.in. demonstrując zmiany, które pojawiają się w obrębie brodawki. Po przejściu we własnym pokazie zostały zapytane o wrażenia, jakie wywarło na nich to doświadczenie. Ze śmiechem przyznały, że trochę się stresowały, lecz mają nadzieję, że zrobiły „show”.

 

 

Kiedy nasi modele prezentowali wspaniałe kolekcje, obok sceny trwał konkurs #RealLookChallenge. Na czym polegał? Stylista zabierał uczestników na zakupy, dobierał pasujące do nich ubrania, a w naszej Instastrefie tworzyliśmy filmik z metamorfozą. Zgłosiło się kilkanaście osób, a wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych. Metamorfozy wyszły świetnie!

 

Poruszyliśmy także wiele tematów ważnych społecznie. Miss Polonia 2023 przeprowadziła spotkanie związane z różowym październikiem, a zwycięzcy TLOTY 2023 opowiedzieli o kampanii „Zdrowy Online, Szczęśliwy Offline”. Iza Sakutova. Braffiterka i inicjatorka akcji Dotykam = Wygrywam przybliżyła temat profilaktyki raka piersi i ważności samobadania.

 

14 października okazał się być dniem przepełnionym modą i dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że czeka nas ich więcej!

Casting

Dołącz do nas >

Facebook

Dołącz do nas >

Instagram

Dołącz do nas >